Modern Mobilya Dekorasyonu

Son zamanlarda ev dekorasyonlarında avangard tarzdan ziyade modern tarzın ön plana çıkmaya başlamasıyla mobilyadan perdeye her şeyde bir değişim gözlendi. Sizlerde modern mobilya dekorasyonu planlayanlardansanız sizin için bir kaç ufak önerimiz olacak.

Öncelikle modernliği yakalamak istiyorsanız renk karmaşasından uzak durmak yerinde olacaktır. Karışık desenler yerine pastel ve açık renk tercihleri daha dinlendirici ve huzurlu bir ortama zemin hazırlayacaktır. Mesela Açık pembe ve beyaz uyumu her zaman favori gösterilen renk ikilisi olarak dikkate alınabilir. Sade, tek renkten oluşan bir oturma grubuyla tek parçadan oluşan bir tv ünitesi ve arka planda dekoratif taş desenli duvar kağıdı başarılı bir seçim olabilir. Taş deseni sevmeyenler içinse bir çok 3 boyutlu duvar kağıdı seçeneği mevcut. Doğa manzaralı bir duvar kağıdı ya da deniz manzaralı bir duvar kağıdıyla salonunuzda farklılık yaratabilirsiniz.

Modern Mobilya Dekorasyonu

Modernlikten çok uzaklaşmak istemeyenler ağır taşlı ve gösterişli avizelerden uzak durmalı. Aydınlatması iyi olan modernize edilmiş, fazla sarkık olmayan lambalar tercih edilebilir. Spot ışık sevenler içinse farklı renkte spot ışıkları modern bir seçim olabilir. Daha aydınlık ortam isteyenler için farklı tasarımlardaki lambaderler değişik bir seçenek olabilir. Ayrıca hoş ve sade bir duvar aynası seçimiyle tüm salonunuzun atmosferini değiştirebilirsiniz. Duvar aynası yarattığı derinlik sebebiyle salonunuzun daha ferah ve aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

Modern ev dekorasyonunda kilit nokta ise perde ve halı uyumudur. Perde seçimi desenli perdeden yana olursa halının mümkün olduğunca desensiz ve sade seçilmesi daha uygun olacaktır. Renk seçimi de bu uyumu mutlaka tamamlamalı. Perde ve halıda açık ve pastel renk tercih edilmesi salonu aydınlık göstereceği gibi ruhunuzu da dinlendirecektir.

Şunu da unutmamak gerekir ki Ev içi modern dizaynı sağlamak için illa ki yeni eşyalar alınması gerekmiyor. Evdeki mobilyalarınızı boyayarak rengini değiştirerek bile farklılık yaratabilirsiniz.

Evinizde yapacağınız bu ufak değişimler, ufak farklılıklar sizin için farklı bir deneyim olabilir. Aynı zamanda ruhunuzun dinlenmesine, gün içindeki yaşam stresinden bir nebze de olsa uzaklaşmanıza imkan sağlayabilir. O yüzden yarını beklemeden tam da şimdi; bugün değişim zamanı..

 

Filed Under: Dekorasyon

About the Author:

RSSComments (0)

Trackback URL

Yorumlar kapatıldı.