Binance Üye Sayısı Nedir?

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan binance kısa bir süre içerisinde bir dünya markası haline gelmiştir. Günümüzde her şeyin dijitalleştiği bir ortamda para da dijitalleşmiştir ve bu kanallardan yatırım yapılmaktadır. 

Binance Hakkında

Binance kuruluş tarihi 2017 olarak bilinmektedir. Peki, binance kimin ve nerede kuruldu? Binance 2017 senesinde Changpeng Zhao tarafından kurulmuştur. İlk olarak Çin’de kurulmuştur ve binanca ilk merkezi Çin’de bulunmaktadır. Çin hükümetinin kripto para ile ilgili aldığı kararlardan sonra binance Japonya’ya taşınmıştır. Burada da hizmetini sonlandırdıktan sonra günümüzdeki son merkezi olan Malta’ya taşınmıştır. Binance son olarak günümüzde Malta’da hizmet vermektedir. Kısa bir süre içerisinde global bir marka haline gelmeyi başaran binance 4 senede beklenmedik bir büyüyüş gerçekleştirmiştir. İlk açıldığı zaman bu kadar büyük bir ilgi beklemeyen yetkililer bir dönem üyelik işlemlerini kapatmıştır. Bu dönemde siteyi geliştiren ve alt yapısını iyileştiren yetkililer üye alımlarına devam etmişlerdir.

Binance Üye Sayısı

Binance üye sayısı herkes tarafından merak edilmektedir. Binance açıldığında ilk 3 ay içerisinde 5 milyon kullanıcıya ulaşmıştır. Günümüzde ise üye sayısının 1 milyardan fazla olduğu bilinmektedir. Her gün milyonlarca kişi binance sitesini ziyaret etmekte ve üyelik oluşturmaktadır. Güvenilir olmasından kaynaklı olan kısa bir sürede üye sayısı artmıştır. Her gün binance sitesini ziyaret eden ziyaretçilerin %7’sinden daha fazlasının Türkiye’den olduğu bilinmektedir. Ülkemizden de binance para borsasına çok fazla üyelik oluşturulduğu bilinmektedir. Yatırım için güvenilir bir dijital para platformu olduğunu duyan herkes Binance’ı tercih etmektedir.

Binance Hesap Açma

Binance para borsasına üyelik işlemleri kısa bir süreçtir. Kişiler kayıt olma işlemleri için ilk olarak kimlik doğrulaması yapmaktadır. Kimlik doğrulaması esnasında fotoğraf yüklenir ve bu bilgilerin doğruluğu yetkililer tarafından incelenir. Aynı zamanda kişilerin üyelik sözleşmesini de kabul etmeleri ve sürecin değerlendirilmesini beklemeleri gerekir. İsteyen herkes hesap açma işlemleri için kimlik doğrulamaya başlayabilir. Tüm işlemler bittikten sonra üyelikler oluşturulur.

Binance Alım-Satım İşlemleri

Yatırım için binance üzerinden alım-satım işlemleri yapılır. Bu esnada kripto paraların değerlerinin takip edilmesi gerekir. Alt coinlerin ve kripto paraların değerlerinde azalmalar ve artmalar meydana gelmiştir. Kripto paraları daha büyük yatırımcılar, alt coinleri ise daha az maliyetli olduğu için küçük yatırımcılar tercih etmektedir. Anlık değişimlerin bilinmesi ve takip edilmesi yatırımcıların daha fazla kazanmasını sağlamaktadır.

Binance Güvenilir mi?

Binance güvenilir mi araştırmasını herkes yapmaktadır. Binance kripto para borsası herkese güven verdiği için kısa bir süre içerisinde büyümüştür. Dünyanın her ülkesinden binance’a herkes üye olmaktadır. Güvenilir bir yatırım sitesi olarak bilinen binance aldığı güvenlik önlemleriyle de herkese güvenilir bir borsa olduğu kanıtlamıştır. 2019 senesinde yaşadığı hacker saldırısından sonra sitede daha katı güvenlik önlemleri alınmıştır. 2019 senesinde saldırıda dahi yetkililer hiçbir üyenin mağdur olmasına izin vermemiştir.