Honeywell PC42T Fiyatı

Honeywell PC42T


Bilgisayarın icat edilmesi, dünyanın teknoloji bakımdan ilerlemesi için çok büyük bir adım olmuştur. İlk bilgisayar bir oda büyüklüğündeydi ve çok fazla elektrikle çalışıyordu. Zamanla bu bilgisayar odası, minyatürleşti. İlk bilgisayar hesaplama yapıyordu. Basit matematik hesaplamaları yapan bu ilk bilgisayar, sonraki modeller için ilham kaynağı oldu. Daktiloya benzeyen ilk yazıcılar, bilgisayara bağlanması ile büyük bir devrim oluştu.

Yazıcılarla, Bilgisayarlar Daha Da Gelişti

Bilgisayarda yazdıklarımız sanal alemde kalıyordu. Bilgisayarda yazdığımız yazılar, çizdiğimiz şekiller, çektiğimiz fotoğraflar, elle tutulur hale gelmesi için, yazıcılar geliştirildi. Böylece yazıcılar resim, grafik ve yazıları çıkarmaya başladı. Büyük bir devrim olarak nitelenen bu olay, daktiloyu tarihe gömdü. Daktilo ile yazılan matbu eserler, bilgisayarda yazılabiliyor ve rahatlıkla çoğaltılabiliyordu. Bu nedenle, hata kabul etmeyen bütün teknikler tarihte kaldı.

Yazıcı Çeşitleri Artıyor

Yazıcı çeşitleri, günümüz teknolojisinde oldukça artmaya başladı. Bunun nedeni, teknolojinin gün geçtikçe gelişmesidir. Heneywell PC42T yazıcılar, günümüz teknolojisinde üretilen son nesil yazıcılardandır. 2,5 kg ağırlık ve saniyede 10 cm2 yazma hızı ile oldukça hızlıdır. Usb, eternet ve seri bağlanma tekniği ile çok yönlüdür.

203 Dpi çözünürlük, son derece etkilidir.64 MB SD ram özelliği ve 64 MB flash özelliği ile oldukça kullanışlı ve hızlıdır. Ribonlu ve ribonsuz yazdırma özelliği ile sınıfının en iyisi olan Honeywell yazıcı, son nesil yazıcılardandır. Seri çıktı özelliği ile Honeywell PC 42T, aradığınız teknolojiyi sunmaktadır. Honeywell PC 42 T gelişen teknoloji ile yeni modelleri çıkarmaya devam edecektir.

Yazıcılar Gün Geçtikçe Gelişiyor

Kartuşlu ve lazerjet yazıcılar yanında, günümüzün en etkileyici gelişmesi 3D yazıcılardır. Bilgisayardan çizdiğiniz grafikleri, 3D yazıcılar, elle tutulur hale getirmektedir. Bu nedenle, plastik parçaların üretimi, yedek parçaların üretimi, 3D yazıcılarla çok daha kolay ve hızlı bir hale gelmektedir.

Kartuşlu yazıcılar, mürekkep püskürtmeli yazıcılardır. Kartuşlardaki mürekkeple birlikte, mürekkebi püskürtebilen özelliği ile kısa zamanda yazılar ve resimler yazdırılabilmektedir. Kartuşlar doldurulabilir. Bazen kartuşlar, ağız kısmındaki mürekkebin donması ile birlikte, yazma işlemi gerçekleştirmez. Bu durumda, bu kısmın alkol ile silinmesi gerekir. Kartuşlar, renkli olarak da satışa sunulmaktadır. Her yazıcının kendine göre kartuş tasarımı vardır.

Lazerjet yazıcılar ise, tonerlidir. Tonerlere konulan toz mürekkeple birlikte, bu toz mürekkebi ısıtarak yazma tekniğine sahip cihazlarla, kolaylıkla yazma işlemleri gerçekleşmektedir. Lazerjet yazıcılardan çıkan çıktılar, dış etkenlere daha dayanıklıdır. Bu dayanıklılık nedeni ile günümüz teknolojisinde, lazerjet yazıcılar daha çok tercih edilmektedir.

Yazıcıların Kullanıldığı Alanlar

Yazıcılar, ofis çalışmalarında, eğitim alanında, ev ortamında ve hemen hemen bütün firmalarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Bütün esnaflar, firmalar ve şirketler, bilgisayar ve fotokopi fonksiyonlu yazıcılardan kullanmaktadır. Bilgisayarlar ve yazıcılar, işletmeler için vazgeçilmez cihazlar haline gelmiştir. Bu nedenle çok geniş bir kullanım alanında kullanılmaktadır. Her ne kadar dokunmatik tabletler ve telefonlar bilgisayarın yerini almaya başladıysa da, halen önemini korumaktadır.